4D+ Canlanıyor Mobil Uygulama- Destek Sayfası

4D+ Canlanıyor Uygulaması

Genel

Başlıyoruz!
Digete Çocuk ‘4D+ Canlanıyor’ isimli mobil uygulamayı, Google Play ve App Store’dan akıllı telefon veya tabletinize indirin. Satın almış olduğunuz ürün/lerle birlikte verilen özel aktivasyon kodunu girin. Keşfedin ve eğlenceye başlayın.

Keşfet, Canlandır, Oyna, Foto Çek, Paylaş
Çocuklarımız dijital bir ortamda büyüyor. Yasaklar koyarak onları dijital dünyadan uzak tutmak yerine, bilinçli ve kontrollü bir şekilde dijital dünyanın faydalı özellikleriyle buluşturarak onları geleceğe hazırlayabilmek, çocuk gelişim uzmanlarının ortak görüşüdür.

Digete Çocuk olarak, bu sorumlulukla dünyada ilk defa, birçok eğitici teknolojik özelliği, özgün metotlarla çocuklarımız için bir araya getirdik.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyun tekniği kullanarak “Çınar ve Irmak’ın Kitap ve Oyuncakları Canlanıyor” isimli, çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacak özel ürünler hazırladık.

Kazanımlar

Ürünlerdeki özellikler ve kazanımlar, aşağıda verilmiştir. 

KEŞFET: AR Teknoloji, animasyon, seslendirme ve özel müziklerle hazırlanan bölümlerde, çocuklar ürünlerdeki birçok pedogojik özelliği keşfederek merak ve ilgileri artacaktır.

BOYA: Boyama anında karakter, aynı anda cihaz ekranından görülebilmektedir. Boyamayı bitirdiğinde karakteri canlandırabilecek, bu durum çocuklarda el-göz koordinasyonu ve üretkenliği geliştirecektir.

CANLANDIR: Keşfettiği karakterin canlandığını görmesi, çocukların özgüvenini ve bireysel cesaretini artıracaktır. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirler.

OYNA: Keşfedip canlandırdığı karakterle oyun oynayarak, çocuklar hem eğlenecek hem de hayal dünyası gelişecektir.

FOTOĞRAF ÇEK: Çocuklar, karakterin fotoğrafını çekerek, başarısını çevresine gösterebilecektir.

PAYLAŞ: İsterse bu mutluluğu arkadaşlarıyla paylaşmak için, çektiği resimleri paylaşabilecektir.

“Çınar ve Irmak’ın Kitap ve Oyuncakları Canlanıyor” Dizisi’nde Boyama Kitaplar, Hikaye Kitapları, Keşfet Kitapları, Bozyap ve Oyuncaklar gibi farklı ürünler mevcuttur.

Bu ürünlerin lisansı Türkiye için, Türkçe dilinde üretilmiştir. Farklı ülke ve dil seçenekleri için, ilgili ülke ve dile ait ürün talep edin.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Nedir?
Kitapları Nasıl Kullanacağız?
Mobil Uygulamayı Nasıl Kullanacağız?
Kitapları Nasıl Aktif Edeceğiz?
Aktivasyon Kodu Ne İşe Yarıyor?
Aktivasyon Kodu Ne Kadar Süre Geçerlidir?
Mobil Uygulamayı Kullanırken Nelere Dikkat Edelim?

Nasıl Kullanacaksınız?

İnternete bağlı olduğunuz bir ortamda, tablet veya akıllı telefonunuzun, App Store veya Play Store bölümüne girin. “4D+ Canlanıyor” yazarak, mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirin.

İndirme işleminde fotoğraf çekme ve video kaydetme izinleri sorusuna onay vermiş olmalısınız. Bu izni vermezseniz, uygulamadaki özellikleri kullanamazsınız.

Uygulamadaki özellikleri kullanabilmeniz için boyama kitabını satın almış olmalısınız.

Aşağıdaki bölümleri kullanabilmeniz için mobil uygulamayı kurmuş, akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını satın aldığınız ürünlere tam karşıdan tutmalısınız.

Satın aldığınız ürünle birlikte verilen aktivasyon bölümünü dikkatlice kazıyın. Size özel aktivasyon kodunu, mobil uygulamada ürünleri tıkladığınızda açılan bölümdeki kullanıcı bilgileri bölümüne girin. Artık, ürünle uygulamayı birlikte kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını, ürüne tutarak canlandırın ve şaşırtıcı özelliklerini keşfedin.

Telefon veya tabletinizin kamerasını sarın almış olduğunuz ürüne tutarak karakteri canlandırın. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanacaksınız?

Oyna bölümünde, kamerayı karaktere tutun. Alt bölümdeki play tuşuna basarak, oynamaya başlayın. Puanlar toplayarak, haftanın en yüksek derecesini yapın.

Keşfettiğiniz ve oynadığınız karakterin fotoğrafını farklı açılardan çekebilirsiniz. Arzu ederseniz karakterle birlikte de fotoğraf çekilebilirsiniz.

Tek olarak veya birlikte çekilen fotoğrafı, isterseniz dijital ortamda paylaşabilirsiniz.. Yazıcıdan çıktı alıp, son bölümdeki resim çerçeveleri içerisine yapıştırabilirsiniz.

www.digetrecocuk.com/oduller bölümünde üç farklı sürpriz sizi bekliyor!

01) Çınar, Digiti ve Irmak’ın Canlı Posterini indirip canlandırabilirsin.
02) Çınar, Digiti ve Irmak’ın resim çerçevelerini indirip çektiğin fotoğrafları yapıştırabilirsin.
03) Yarışmalara katılarak ödüller kazanabilirsin.