DİNOZORLAR CANLANIYOR 4D+

DİNOZORLAR CANLANIYOR 4D+HAKKINDA

DİGETE Çocuk ‘4D+ Canlanıyor’ isimli mobil uygulamayı, Google Play ve App Store’dan akıllı telefon veya tabletinize indirin. Satın alış olduğunuz kitapların ön kapağı içindeki özel aktivasyon kodunu girin.  Hayvanları keşfedin ve eğlenceye başlayın.       

Canlandır, Keşfet, Eğlen, Oyna, Foto Çek, Paylaş

Dünyada ilk defa, birçok eğitici teknolojik özelliği, özgün metotlarla çocuklarımız için bir araya getirdik.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyun tekniğiyle hazırladığımız Dinozorlar Canlanıyor 4D+ Kitabı’nda çocuklarımız keşfediyor, eğlenerek, canlandırıyor, oynayarak puanlar topluyor, fotoğraf çekiyor ve isterse sevdikleriyle paylaşıyor.

Dinozorlar, keskin dişler, büyük pençeler, pullu vücutlar ve güçlü uzuvlar gibi çok farklı özelliklere sahiptir. Artık dünyayı dolaşmadıklarını bilerek korkutucu bir şeyle yüzleşmek güven vericidir ve çocukların hayatlarındaki diğer korkunç şeylerle başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Çocuklarımız farklı özellikleri olan dinozorlarla tanışarak eğleniyor, öğreniyor, özgüvenleri gelişiyor, üretkenlikleri artıyor ve hayal dünyaları zenginleşiyor.

“Tyrannosaurus Rex, Pteranodon, Brontosaurus, Kronosaurus, Trıceratops, Pretodactyl, Ankylosaurus” Dinozorlar Canlanıyor Kitabı’nda bulunan canlanan dinazorlardır.

Hazırlanış metoduyla dünyada ilk olan dizinin içerikleri, “Milli Eğitim Bakanlığı- Talim ve Terbiye Kurulu” kurallarına göre hazırlanmış ve çocuk gelişim uzmanları tarafından tavsiye edilmiştir.

Mobil uygulama ve kitapların hazırlık sürecinde, değerli fikirleriyle katkılarda bulunan Klinik Psikolog Mehmet TEBER ve Klinik Psikolog Talha TOLUNALP’e teşekkür ederiz.

Kazanımlar

Bu eserdeki özellikler ve kazanımlar, aşağıda verilmiştir. 

CANLANDIR: Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirler.

KEŞFET: AR Teknoloji, animasyon, seslendirme ve özel müziklerle hazırlanan bu bölümde, dinozorların birçok özelliğini keşfederek eğlenebilirler.

OYNA: Karakterlerle oyun oynayarak, çocuklar hem eğlenecek hem de hayal dünyası gelişecektir.

FOTOĞRAF ÇEK: Çocuklar, karakterle tek olarak veya birlikte fotoğraf çekilebilecektir.

PAYLAŞ: İsterse bu mutluluğu arkadaşlarıyla paylaşmak için, çektiği resimleri paylaşabilecektir.

NASIL KULLANACAKSINIZ?

İnternete bağlı olduğunuz bir ortamda, tablet veya akıllı telefonunuzun, App Store veya Play Store bölümüne girin. “4D+ Canlanıyor” yazarak, mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirin. 

İndirme işleminde fotoğraf çekme ve video kaydetme izinleri sorusuna onay vermiş olmalısınız. Bu izni vermezseniz, uygulamadaki özellikleri kullanamazsınız.

Uygulamadaki özellikleri kullanabilmeniz için Keşfet Kitapları Dizisindeki kitaplardan birini satın almış olmalısınız.

Aşağıdaki bölümleri kullanabilmeniz için mobil uygulamayı kurmuş, akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını kitaba tutmuş ve kitabının AR sayfaları açık olarak karşınızda olmalıdır.

Kitabın ön kapağı içinin en alt bölümdeki aktivasyon bölümünü dikkatlice kazıyın. Size özel aktivasyon kodunu, mobil uygulamada karakterleri tıkladığınızda açılan bölümdeki kullanıcı bilgileri bölümüne girin. Artık, kitapla uygulamayı birlikte kullanabilirsiniz.

Telefon veya tabletinizin kamerasını tutarak karakteri canlandırabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını, Keşfet bölümündeki renkli karaktere tutun ve çocuklarla birlikte karakterin şaşırtıcı özelliklerini keşfedin.

Karakter her açıdan inceleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Oyna bölümünde, kamerayı karaktere tutun. Alt bölümdeki play tuşuna basarak, çocuklar oynamaya başlasın. 

Çocuklar, karakterin fotoğrafını çekebilir. Karakterle birlikte de fotoğraf çekilebilir.

Çektiğiniz fotoğrafı, isterseniz dijital ortamda paylaşabiliriz. Bu dizi Türkiye için, Türkçe dilinde üretilmiştir. Farklı ülke ve dil seçenekleri için, ilgili ülke ve dile ait ürün talep edin.