Boyadığın Meslekler Canlanıyor 4D+

BOYADIĞIN MESLEKLER CANLANIYOR 4D+ DİZİSİ HAKKINDA

DİGETE Çocuk ‘4D+ Meslekler Canlanıyor’ isimli mobil uygulamayı, Google Play ve App Store’dan akıllı telefon veya tabletinize indirin. Satın alış olduğunuz kitapların ön kapağı içindeki özel aktivasyon kodunu girin. Hayvanları keşfedin ve eğlenceye başlayın.

Dünyada ilk defa, birçok eğitici teknolojik özelliği, özgün metotlarla çocuklarımız için bir araya getirdik.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyun tekniğiyle hazırladığımız “Boyadığın Meslekler Canlanıyor 4D+” dizisindeki canlanan kitaplarda çocuklarımız keşfediyor, boyuyor, canlandırıyor, oynayarak puanlar topluyor, fotoğraf çekiyor ve isterse sevdikleriyle paylaşıyor.

Meslekleri öğrenmek, çocuklar için hem oyun hem de keşif ve yeteneklerini fark etmesi açısından önemlidir. Farklı meslek gruplarını öğrenmelerinin birçok faydaları vardır. Çocuklarımız farklı özellikleri olan taşıtlarla tanışarak eğleniyor, öğreniyor, özgüvenleri gelişiyor, üretkenlikleri artıyor ve hayal dünyaları zenginleşiyor.

“Polis, Asker, Gemi, İtfaiye Eri, Doktor, Uçak Pilotu, Hemşire” Boyadığın Meslekler Canlanıyor Dizisi’ndeki diğer canlanan mesleklerdir. Hazırlanış metoduyla dünyada ilk olan dizinin içerikleri, “Milli Eğitim Bakanlığı- Talim ve Terbiye Kurulu” kurallarına göre hazırlanmış ve çocuk gelişim uzmanları tarafından tavsiye edilmiştir.

Mobil uygulama ve kitapların hazırlık sürecinde, değerli fikirleriyle katkılarda bulunan Klinik Psikolog&Pedagog Mehmet TEBER’e teşekkürlerimizi sunarız.

Kazanımlar

Bu eserdeki özellikler ve kazanımlar, aşağıda verilmiştir. 

KEŞFET: AR Teknoloji, animasyon, seslendirme ve özel müziklerle hazırlanan bu bölümde, çocuklar Aslan’ın birçok özelliğini keşfedecek ve hayvan sevgileri artacaktır. Bu sevgi sonucunda sorumluluk, fedakarlık, arkadaşlık, özgüven ve üretkenliğin geliştiği, çocuk gelişim uzmanlarının genel kanaatidir.

BOYA: Boyama anında karakter, aynı anda cihaz ekranından görülebilmektedir. Boyamayı bitirdiğinde karakteri canlandırabilecek, bu durum çocuklarda el-göz koordinasyonu ve üretkenliği geliştirecektir.

CANLANDIR: Boyanan karakterin canlandığını görmesi, çocukların özgüvenini ve bireysel cesaretini artıracaktır. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirler.

OYNA: Boyadığı karakterle oyun oynayarak, çocuklar hem eğlenecek hem de hayal dünyası gelişecektir.

FOTOĞRAF ÇEK: Çocuklar, boyadığı karakterin fotoğrafını çekerek, başarısını çevresine gösterebilecektir.

PAYLAŞ: İsterse bu mutluluğu arkadaşlarıyla paylaşmak için, çektiği resimleri paylaşabilecektir.

SAYFALAR: Sayfalar koparılabilir olarak hazırlanmıştır. Etkinlikler tekli olarak yapılabilmektedir.

NASIL KULLANACAKSINIZ?

İnternete bağlı olduğunuz bir ortamda, tablet veya akıllı telefonunuzun, App Store veya Play Store bölümüne girin. “4D+ Meselekler Canlanıyor” yazarak, mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirin.

İndirme işleminde fotoğraf çekme ve video kaydetme izinleri sorusuna onay vermiş olmalısınız. Bu izni vermezseniz, uygulamadaki özellikleri kullanamazsınız.

Uygulamadaki özellikleri kullanabilmeniz için boyama kitabını satın almış olmalısınız.

Aşağıdaki bölümleri kullanabilmeniz için mobil uygulamayı kurmuş, akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını kitaba tutmuş ve boyama kitabının sayfaları açık olarak karşınızda olmalıdır.

En alt bölümdeki aktivasyon bölümünü dikkatlice kazıyın. Size özel aktivasyon kodunu, mobil uygulamada karakterleri tıkladığınızda açılan bölümdeki kullanıcı bilgileri bölümüne girin. Artık, kitapla uygulamayı birlikte kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını, Keşfet bölümündeki renkli karaktere tutun ve çocuklarla birlikte karakterin şaşırtıcı özelliklerini keşfedin.

Boyama bölümündeki boyama sayfalarındaki beyaz yerleri, çocuklar istedikleri renge boyasın. Karakterin düzgün canlanması için, renkleri dışarı taşırmadan boyamalıdır.

Renkli veya boyanan resimlere, telefon veya tabletinizin kamerasını tutarak karakteri canlandırın. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirsiniz.

Oyna bölümünde, kamerayı karaktere tutun. Alt bölümdeki play tuşuna basarak, çocuklar oynamaya başlasın. Puanlar toplayarak, haftanın en yüksek derecesini yapsın.

Çocuklar, renkli ve boyanan karakterin fotoğrafını çekebilir. Karakterle birlikte de fotoğraf çekilebilirsiniz.

Boyanan karakteri veya birlikte çekilen fotoğrafı, isterseniz dijital ortamda paylaşabilirsiniz.. Yazıcıdan çıktı alıp, son bölümdeki resim çerçeveleri içerisine yapıştırabilirsiniz.

Bu dizi Türkiye için, Türkçe dilinde üretilmiştir. Farklı ülke ve dil seçenekleri için, ilgili ülke ve dile ait ürün talep edin.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Nedir?
Kitapları Nasıl Kullanacağız?
Mobil Uygulamayı Nasıl Kullanacağız?
Kitapları Nasıl Aktif Edeceğiz?
Aktivasyon Kodu Ne İşe Yarıyor?
Aktivasyon Kodu Ne Kadar Süre Geçerlidir?
Mobil Uygulamayı Kullanırken Nelere Dikkat Edelim?