Boyadığın Hayvanlar Canlanıyor 4D+

BOYADIĞIN HAYVANLAR CANLANIYOR 4D+ DİZİSİ HAKKINDA

DİGETE Çocuk ‘4D+ Hayvanlar Canlanıyor’ isimli mobil uygulamayı, Google Play ve App Store’dan akıllı telefon veya tabletinize indirin. Satın almış olduğunuz kitap/ların ön kapağı içindeki özel aktivasyon kodunu girin. Hayvanları keşfedin ve eğlenceye başlayın.

Keşfet, Boya, Canlandır, Oyna, Foto Çek, Paylaş

Çocuklarımız dijital bir ortamda büyüyor. Yasaklar koyarak onları dijital dünyadan uzak tutmak yerine, bilinçli ve kontrollü bir şekilde dijital dünyanın faydalı özellikleriyle buluşturarak onları geleceğe hazırlayabilmek, çocuk gelişim uzmanlarının ortak görüşüdür.

DİGETE Çocuk olarak, bu sorumlulukla dünyada ilk defa, birçok eğitici teknolojik özelliği, özgün metotlarla çocuklarımız için bir araya getirdik.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ve oyun tekniği kullanarak “Çınar ve Irmak’ın Hayvanları Canlanıyor” isimli, çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacak özel bir dizi hazırladık.

“Keşfet, Boya, Canlandır, Oyna, Foto Çek, Paylaş” isimli altı farklı teknikten oluşan bu dizide yer alan kitaplarda, çocuklarımız keşfediyor, boyuyor, canlandırıyor, oynayarak puanlar topluyor, fotoğraf çekiyor ve isterse sevdikleriyle paylaşıyor.

Hazırlanış metoduyla dünyada ilk olan dizinin içerikleri, “Milli Eğitim Bakanlığı- Talim ve Terbiye Kurulu” kurallarına göre hazırlanmış ve çocuk gelişim uzmanlarınca tavsiye edilmiştir.

Mobil uygulama ve kitapların hazırlık sürecinde, değerli fikirleriyle katkılarda bulunan Klinik Psikolog&Pedagog Mehmet TEBER’e teşekkürlerimizi sunarız.

——————

“Boyadığın Hayvanlar Canlanıyor 4D+” Dizisi’ndeki canlanan kitaplarda “Aslan, Yunus, Kartal, Fil, Maymun, At, Zürafa” Boyadığın Hayvanlar Canlanıyor Dizisi’ndeki diğer canlanan kitaplardır.

Hayvanlarla kurulan bağın, çocukların duygusal gelişimi üzerinde olumlu etkileri vardır. Çocuklarımız farklı özellikleri olan hayvanlarla tanışarak eğleniyor, öğreniyor, özgüvenleri gelişiyor, üretkenlikleri artıyor ve hayal dünyaları zenginleşiyor.

Hazırladığımız Aslan Canlanıyor kitabında, çocuklarımız öğrenecek, eğlenecek, özgüvenleri artacak, yetenekleri gelişecek ve analitik düşünme yetenekleri gelişecektir.

Kazanımlar

Bu eserdeki özellikler ve kazanımlar, aşağıda verilmiştir. 

KEŞFET: AR Teknoloji, animasyon, seslendirme ve özel müziklerle hazırlanan bu bölümde, çocuklar Aslan’ın birçok özelliğini keşfedecek ve hayvan sevgileri artacaktır. Bu sevgi sonucunda sorumluluk, fedakarlık, arkadaşlık, özgüven ve üretkenliğin geliştiği, çocuk gelişim uzmanlarının genel kanaatidir.

BOYA: Boyama anında karakter, aynı anda cihaz ekranından görülebilmektedir. Boyamayı bitirdiğinde karakteri canlandırabilecek, bu durum çocuklarda el-göz koordinasyonu ve üretkenliği geliştirecektir.

CANLANDIR: Boyanan karakterin canlandığını görmesi, çocukların özgüvenini ve bireysel cesaretini artıracaktır. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirler.

OYNA: Boyadığı karakterle oyun oynayarak, çocuklar hem eğlenecek hem de hayal dünyası gelişecektir.

FOTOĞRAF ÇEK: Çocuklar, boyadığı karakterin fotoğrafını çekerek, başarısını çevresine gösterebilecektir.

PAYLAŞ: İsterse bu mutluluğu arkadaşlarıyla paylaşmak için, çektiği resimleri paylaşabilecektir.

SAYFALAR: Sayfalar koparılabilir olarak hazırlanmıştır. Etkinlikler tekli olarak yapılabilmektedir.

NASIL KULLANACAKSINIZ?

İnternete bağlı olduğunuz bir ortamda, tablet veya akıllı telefonunuzun, App Store veya Play Store bölümüne girin. “4D+ Hayvanlar Canlanıyor” yazarak, mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirin.

İndirme işleminde fotoğraf çekme ve video kaydetme izinleri sorusuna onay vermiş olmalısınız. Bu izni vermezseniz, uygulamadaki özellikleri kullanamazsınız.

Uygulamadaki özellikleri kullanabilmeniz için boyama kitabını satın almış olmalısınız.

Aşağıdaki bölümleri kullanabilmeniz için mobil uygulamayı kurmuş, akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını kitaba tutmuş ve boyama kitabının sayfaları açık olarak karşınızda olmalıdır.

En alt bölümdeki aktivasyon bölümünü dikkatlice kazıyın. Size özel aktivasyon kodunu, mobil uygulamada karakterleri tıkladığınızda açılan bölümdeki kullanıcı bilgileri bölümüne girin. Artık, kitapla uygulamayı birlikte kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tabletinizin kamerasını, Keşfet bölümündeki renkli karaktere tutun ve çocuklarla birlikte karakterin şaşırtıcı özelliklerini keşfedin.

Boyama bölümündeki boyama sayfalarındaki beyaz yerleri, çocuklar istedikleri renge boyasın. Karakterin düzgün canlanması için, renkleri dışarı taşırmadan boyamalıdır.

Renkli veya boyanan resimlere, telefon veya tabletinizin kamerasını tutarak karakteri canlandırın. Telefon/tabletin kamerasıyla veya sayfayı çevirerek karakteri her açıdan inceleyebilirsiniz.

Oyna bölümünde, kamerayı karaktere tutun. Alt bölümdeki play tuşuna basarak, çocuklar oynamaya başlasın. Puanlar toplayarak, haftanın en yüksek derecesini yapsın.

Çocuklar, renkli ve boyanan karakterin fotoğrafını çekebilir. Karakterle birlikte de fotoğraf çekilebilirsiniz.

Boyanan karakteri veya birlikte çekilen fotoğrafı, isterseniz dijital ortamda paylaşabilirsiniz.. Yazıcıdan çıktı alıp, son bölümdeki resim çerçeveleri içerisine yapıştırabilirsiniz.

Bu dizi Türkiye için, Türkçe dilinde üretilmiştir. Farklı ülke ve dil seçenekleri için, ilgili ülke ve dile ait ürün talep edin.

AR-Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Nedir?
Kitapları Nasıl Kullanacağız?
Mobil Uygulamayı Nasıl Kullanacağız?
Kitapları Nasıl Aktif Edeceğiz?
Aktivasyon Kodu Ne İşe Yarıyor?
Aktivasyon Kodu Ne Kadar Süre Geçerlidir?
Mobil Uygulamayı Kullanırken Nelere Dikkat Edelim?